אימון אישי

"למרות שאף אחד לא יכול לחזור אחורה ולהתחיל לגמרי מחדש, כל אחד יכול להתחיל מרגע זה וליצור סיום חדש לגמרי" (קארל בארד)

את הכורסה עליה ישבתי בטיפול הפסיכולוגי אני זוכרת מאד לטובה. ירדתי מהאיגרא רמה לבירא עמיקתא שלי, והפסיכולוגית הנפלאה שטיפלה בי אז עזרה לי לטפס את כל הדרך חזרה. לקראת סיום התהליך הטיפולי נוצר בי צורך ל"משהו" שישלים את המסע במחוזות הנפש כלומר, כלים מעשיים! מכאן הדרך לאימון אישי (Coaching) היתה קצרה ובזכות תהליך ששינה ודייק את נתיבי הוויז שלי, השתנה עולמי במובנים רבים. הצעד הבא היה ללמוד את גישת Nlp שבאמצעותה, עם שילוב מתחומי עיסוק נוספים שלי, המפורטים ב מילים עלי, אני מאמנת כיום.

מה ש"עשה לי את זה" בעולם האימון היה בעיקר המיקוד במה שאני רוצה להשיג ובדרכים כיצד להשיג זאת. מכאן "נוסחו" ארבעת "הנרות לרגליי" לחיים בכלל ולהיותי מאמנת בפרט. ואלו הם:

  • כל מתאמן הוא עולם ומלואו ולכן אין נוסחה קבועה באימון אלא יצירה חדשה, אותנטית, מותאמת אישית ובגובה העיניים. "העתק- הדבק" ממתאמן למתאמן? לא בבית ספרי!
    כשאבי, שהיה רופא פסיכיאטר, נשאל באחד מהראיונות שנערכו עימו: ממי למדת הכי הרבה? הוא השיב כך: "יותר מכל מרצה ותיאוריה, הפציינטים הם המורים הטובים ביותר שלי. שני פציינטים הסובלים מאותה מחלה, אינם דומים זה לזה כלל, כולל במחלתם!" ולדעתי צדק.
  • כל אדם באשר הוא, ללא הבדליי… ראוי לחולל שינוי בחייו בכל נקודת זמן שיבחר בכך, והוא זכאי ליהנות מהשפע שיש בעולם: שפע אהבה, שפע בריאות, שפע שמחה ,שפע חומרי ועוד. זוהי אחת מהנחות היסוד של ה Nlp והיא מאפשרת לך ולך וגם לך, לכולנו! להבין שהמציאות הנוכחית בחיינו איננה גזירת גורל ושהיא ניתנת לשינוי. איך זה קורה? תעברו לסעיף הבא תבינו.
  • בחירה. בהמשך לדבריו של בארד בציטוט שלמעלה, כל אדם הוא התסריטאי של חייו. החיים שלנו נראים כפי שאנו בוחרים שיראו. נשמע לא אמיתי? "קל לך להגיד"? בואו נעצור לרגע ונחשוב על ההחלטות הקטנות כגדולות שאנחנו עושים בחיינו. את רובן המכריע אנו בוחרים מבלי שמישהו מחייב אותנו לבחור אלא מרצוננו החופשי. אז למה לא לבחור בטוב ביותר עבורנו?
  • בכל אחד מאיתנו קיים פוטנציאל של כשרונות ויכולות ויש מצב שננצל רק חלק מזערי ממנו במהלך החיים.גילוי הפוטנציאל וחשיפתו, מלבד היותו מרגש מאד, מאפשר מרחביי חיים חדשים וטובים יותר. מנסיוני האישי אני יודעת שהדבר שווה בדיקה והתנסות.

ועכשיו מה? אם הגעת לכאן וארבעת הנרות שלרגליי מדליקים בך אור, אם הרצון והצורך בשינוי כלשהו בחייך בוערים בך, אשמח לאמן אותך בתהליך מפתח, מעצים ומשמר הצלחה, באווירה נעימה ובטוחה.

כאן משאירים מילים משלך,

כדי שאוכל לחזור בהקדם. כי הכל מתחיל ב...שיחה

פוסטים בנושא

המפגרת של חוג מנדלה

בגיל 54 הייתי המפגרת של חוג המנדלה. לא משום שלא הבנתי את החומר, אלא משום שאחרי השלב הראשוני של שרטוט המנדלה המשכתי לעצב ולצבוע ל…א…ט.

קרא עוד »